Strona główna » Stylowe karnisze. Ważny element aranżacji okien

Stylowe karnisze. Ważny element aranżacji okien

karnisze

Jesteś zwolenniczką klasycznych dekoracji okiennych? Nowoczesne rolety i żaluzje, nie specjalnie do Ciebie przemawiają? W dobie tak bogatego wyboru tkanin zasłonowych i firanek, nie ma się co dziwić! Aby zatem, jeszcze bardziej podkreślić ich piękno, powieś je na stylowych karniszach. Oferta jest naprawdę różnorodna!

Począwszy od kolorów, jakości i zdobnych zakończeń. Najbardziej popularne są karnisze w odcieniu chromu o delikatnym satynowym połysku. Jednak dostępne są także modele pasujące do wnętrz urządzonych w bardzo tradycyjnym, stylu. Dominują w nim barwy mosiądzu, starego złota, brązu, drewna. Nic dziwnego, że karnisze w takim kolorze będą tu elementem bazowym.

Do nowoczesnych wnętrz pasują karnisze srebrne, białe lub czarne. Zdobne końcówki to geometryczne, dość proste bryły lub formy w stylu „metaloplastyka”. Bardzo popularne są efektowne kryształowe, szklane kule w stylu glamour. Wspaniale rozpraszają światło, a prezentują się naprawdę dyskretnie. Karnisze regulowane to elementy funkcjonalne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko dopasujemy je pod wymiar okna. Stabilne podwieszenie to zasługa porządnych kołków mocujących ze śrubami. Tradycyjny karnisz regulowany wyposażony jest w kilkanaście kółek z żabką. Tyle, że komu w dzisiejszych czasach chciałoby się jeszcze męczyć z mozolnym zawieszaniem firan? Na szczęście jest alternatywa dla wszystkich tych ceniących komfort ponad wszystko. To karnisze linowe lub karnisze – rury mocowane na ozdobnych wspornikach. Rurę wprowadza się w tunel od wewnętrznej strony zasłony, firany, a wszystko zawiesza się na wsporniku. Kilka minut i gotowe! Łatwiej nie można!